EnglishPolish

Sprawdzone domowe sposoby czyszczenia biżuterii

Biżuteria srebrna to najczęściej wybierany produkt , głównie z powodu atrakcyjnych cen oraz trwałości kruszca jakim jest srebro. Czasem jednak złe obchodzenie się z biżuterią srebrną , niewłaściwe jej przechowywanie sprawia że piękny blask srebra zaczyna matowieć , co więc zrobić aby nasza biżuteria była jak nowa? Jak  wyczyścić biżuterę srebrą ? Jak czyścić srebro ?

Srebrne przedmioty, srebrna biżuteria i akcesoria z czasem ciemnieją pod wpływem czynników takich jak kurz, brud i pot. Taki sam problem  można zaobserwować przy bardzo częstym nieodpowiednim przechowywaniu srebrnej biżuterii . Warto wiec wiedzieć, jak czyścić srebro i co robić kiedy nasza ulubiona celebrytka, pierśconek czy srebrne kolczyki stracą swój blask. . Chociaż istnieją gotowe produkty, które rozjaśniają i czyszczą zaciemniałe srebro, istnieją metody, dzięki którym można je praktycznie wyczyścić w domu.

 
 Czyszczenie srebra pastą do zębów ?

Na samym początku odradzamy czyszczenia srebra pastą do zębów . Te metody uszkadza srebro, a nawet powodują jego gnicie. Czyszczenie pasta do zębów może zmatowić biżuterię a w ten sposób straci ona sswój blask.  Dlatego zdecydowanie zalecamy, aby nie stosować tej metody do srebrnej biżuterii . Naromiast w przypadku srebrnych akcesoriów tpyu sztućce , talerze , szkatułki nie ma takich przeciwskazań. 

. Czyszczenie srebra wodą z sodą i i octem

 Ocet i soda oczyszczona to dobry wybór, aby oczyścić srebro i pozwolić mu odzyskać blask z pierwszego dnia. Ocet to kwaśny materiał stosowany jako środek dezynfekujący. Jest to również idealny wybór do czyszczenia srebra. Aby wyczyścić srebro, dodaj do miski dwie łyżki octu, trochę wody i dwie łyżki sody oczyszczonej. Namocz srebro, które chcesz wyczyścić, w tej mieszaninie przez pół godziny. Nastepnie opłócz srerbro i wypoleruj suchą delikatną szmatką .

.

Czyszczenie srebrnej biżuterii wodą z cytryną  i solą 

Cytryna ma kwaśną strukturę, podobnie jak ocet. Z tego powodu jest to materiał, który można wykorzystać do czyszczenia srebra, aby np. nabłyszczać  biżuterię srebrną. Wymieszaj w misce dwie łyżki soku z cytryny i jedną łyżkę soli z wodą. Namocz  srebro w tej mieszaninie przez pół godziny. Następnie wypłucz  biżuterię i dokładnie wysusz.

Jeśli wiesz już jak czyścić  srebrną biżuterię , w jaki sposó   zapobiegać jej  przyciemnieniu,Sprawdź jeden z powyższych sposobów i Wykonuj go regularnie ,wtedy Twoja biżuteria srebrna będzie zawsze jak nowa . 

Shopping Cart

KUPON 10% RABATU

Zapisz się do newslettera i już dzis odbierz prezent na zakupy