Biżuteria z zultanitem

Wyświetlanie 1–24 z 116 wyników

Biżuteria z zultanitem

którą można znaleźć w ofercie naszego sklepu to zupełnie niezwykła i oryginalna ozdoba, w Polsce wciąż niezbyt popularna, co sprawia, że idealnie sprawdzi się dla kobiet, które cenią sobie awangardowość. Zultanite to jeden z bardziej tajemniczych i niepowtarzalnych kamieni szlachetnych; naturalnie występuje jedynie w jednym miejscu na całym świecie – Turcji, a dokładniej na górzystych terenach Anadolii. Wydobywany na kilku tysiącach metrów zultanite wciąż pozostaje bardzo rzadkim kamieniem, którym zachwycali się już sułtanowie.

Historia zultanitu

Nazwa kamienia, zultanite, została wymyślona przez tureckiego jubilera, Murata Akgun i nawiązuje do 36 sułtanów, którzy pod koniec XII wieku stworzyli Imperium Osmańskie. Tam właśnie kamień ten był najbardziej popularny – używany do wyrobów naszyjników, czy pierścieni, swoimi niezwykłymi właściwościami zmiany koloru zachwycał, a czasem wzbudzał strach wśród członków dworu i zagranicznych posłów. Doszukiwano się wręcz w nim magicznych właściwości. W późniejszych latach zultanite stał się popularny i szeroko stosowany przez wróżbitów, którzy na podstawie pęknięć i zmian barw przepowiadali ludziom ich przyszłość.

Biżuteria z zultanitem – dlaczego jest tak niezwykła?

Unikatową cechą zultanite jest zmiana barwy w zależności od oświetlenia, im większy kamień, tym zmiany te są wyraźniejsze. W świetle dziennym, w zależności od pory dnia zultanite ma barwę oliwkową, miodową, czasem, na zewnętrznych krańcach wręcz różową. Wieczorem natomiast, przy sztucznym świetle, kamień wchodzi w odcienie zieleni. Biżuteria z zultanitem zmienia się więc w zależności od światła – pory dnia, oświetlenia, czy nawet kąta patrzenia; następuje to nawet kilka razy dziennie i sprawia, że biżuteria ta nigdy Ci się nie znudzi, bowiem za każdym razem, kiedy na nią spojrzysz, będziesz mogła odkryć w niej coś nowego. Nie bez znaczenia jest również fakt, że biżuteria z zultanitem to wciąż dosyć rzadkie zjawisko – sam kamień jest przecież wydobywany tylko w jednym jedynym miejscu na świecie! Niektórzy wierzą również, być może za sprawą niezwykłych zdolności zmiany koloru, bądź samego pochodzenia tego kamienia i jego rzadkości, że zultanite posiada wiele właściwości korzystnych dla człowieka, mianowicie zmniejsza stres, oczyszcza aurę, usuwając negatywną energię i ułatwia skupienie, a nawet zwiększa pewność siebie. Jednak niezależnie od tego, czy w to uwierzysz, czy nie, biżuteria z zultanitem jest po prostu bezdyskusyjnie piękna i niesamowita, choćby z powodu swych barw.

Jak nosić taką biżuterię?

Ze względu na bogate, zmieniające się barwy, biżuteria z zultanitem idealnie będzie komponować się ze strojami minimalistycznymi, utrzymanymi w podobnych odcieniach, najlepiej pastelowych. W ten sposób podkreślimy jeszcze bardziej niepowtarzalne dodatki i skupimy na nich uwagę otoczenia. Taki strój, niezależnie czy bardziej codzienny, czy wyjściowy będzie niezmiennie stylowy i nietuzinkowy i z pewnością doda Ci odwagi i pewności siebie (może właśnie stąd wzięło się to przeświadczenie o niezwykłych zdolnościach wpływu zultanite na człowieka?).

Jak należy dbać o biżuterię z zutlanitem?

Biżuteria z zultanitem, jak każda inna, wrażliwa jest na wszelkiego rodzaju zarysowania i zabrudzenia, dlatego zalecamy przechowywanie jej w odpowiednim pudełeczku wyściełanym miękkim materiałem, a także unikanie kontaktu z wszelkimi chemikaliami, używanymi na przykład podczas wykonywania domowych prac.

Należy również zwrócić szczególną uwagę na gwałtowne zmiany temperatur – przy nadmiernym wzroście temperatury zultanite może rozsypać się nawet na kawałki. Podobne zagrożenie niesie za sobą czyszczenie ultradźwiękami, dlatego zdecydowanie odradzamy ten zabieg.

Shopping Cart

Pierścionek srebrny minimalistyczny z Zultanitem

Na stanie

Adres

ul. Aleje Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa
 

Godziny otwarcia

Pon. – Pt. od 9:00 – 18:00
Soboty od 10:00-17:00

KUPON 10% RABATU

Zapisz się do newslettera i już dzis odbierz prezent na zakupy